Naujienos

Top 8 patarimai, kaip įveikti baimę ekstremaliuose sportuose.

Artėjant pavasariui, visi ekstremalai lysime iš savo šiltų guolių į gamtą, kur taip stipriai norėsis užsiimti savo mėgiamu sportu… Kad jūsų ekstremalus sportas jums taptų dar mielesnis, mes pateikiame kelis patarimus, kurie sustiprsins jus psichologiškai ir padės įveikti baimes!

Paruošta specialiai Tricking‘ui, tačiau tinka visiems!

Geriausių ir drąsiausių pasaulio tricker‘ių patarimai įveikti baimę darant triukus.

IŠ KARTO NENUSITEIKTI BLOGAM

Jei tu pradedi galvoti apie sunkų triuką, kaip apie visiškai neįmanomą dalyką, iškart pasistatai psichologinį barjerą tarp savęs ir savo progreso.

Užtat, pasiklausykime ką sako Rudy Meadows (Torque Tricking): “Žiūriu į kiekvieną triuką kaip į tokį patį. Kai kurie triukai sunkesni už kitus, tačiau nebūtinai didesni. Nesureikšminkite nei vieno triuko, kurį norėtumėte padaryti. Sureikšminimas tik apkraus jūsų mintis bei triuką padarys daug sunkesniu, nei jis yra iš tiesų.“

Traktuoti kiekvieną triuką kaip visiškai pasiekiamą tikslą padės daug greičiau  pasiekti sėkmę bei baimė turės mažai galimybių įsitvirtinti tavo mintyse.

ATLIK NAMŲ DARBUS

Jei “Betmenas: Pradžia” išmokė mus visko – tai žmonės bijo to, ko nesupranta. Taigi, žiūrėk kuo daugiau tutorial’ų ir studijuok juos iki tol, kol galėsi viską apie norimą triuką  pilnai užrašyti savo užrašų knygutėje. Naudokis batutais ir kitom pagalbinėm priemonėm išmokti triuką – jie taps tavo geriausiais draugais iki kol suprasi triuko sistemą.

Ir Pat Chu, a.k.a. Ramenfood išmintingai prideda, kad “Tavo norimo atlikti triuko vizualizacijos ir supratimo turėjimas padės jį atlikti greičiau, nes tu žinosi triuką ir jį suprasi, tokiu būdu triukas atrodys daug mažiau baisesnis negu buvo prieš tai.” Mintyse išliekantys triuko vaizdai iš ties padeda puikiai.

FOKUSUOKIS TIES SAVO TECHNIKA O NE BAIME

Šiuo patarimu mes vadovaujamės padedami Nick Vail (Team Drednt, Elevation Tricking): “Jūsųprotas galisutelkti dėmesį tikį vieną dalyką vienumetu. Arba darai triuką, arba būni išsigandęs…  Fokusuokis ties triuko atlikimu ir nuvyk emocijas šalin.“

PATS PIRMAS – PATS BLOGIAUSIAS

Po pirmojo bandymo atlikti triuką, sekantis bandymas visada būna daug lengvesnis ir ne toks baisus, dabar tu žinai, kad gali jį atlikti ir kad tikrai  nenumirsi! Taigi tiesiog išdrįsk išbandyti triuką.

IŠSILAISVINK IŠ SAVO MINČIŲ

Pagaliau Lil Jon nusprendė teisingai. Jeigu tu “susivynioji” į savo baimę ir nuolat analizuoji traumų tikimybes, turi tai užmiršti. Dirbk su kuo daugiau skirtingų triukų, bendrauk su savo grupės nariais, klausykis muzikos, medituok, užsiimk viskuo, kas veikia tave teigiamai. Tokiu būdu gali “paspausti atsistatymo mygtuką” ir grįšti į treniruotę su švariom, bebaimėm mintim.

VIRSK SUPER SAJANU!

Visi tricker’iai gimė su sajanų krauju, taigi kai ateina laikas, tiesiog VIRSKITE JAIS! Pasišiaušk plaukus, klyk, kalbėk energingai, pasidaryk energijos rutulius, daryk viską ko tau tik trūksta! Tačiau, jei tu gali apseiti ir be „Drakonų kovos Z“, gali leisti muziką ir laukti kulminacinės tau patinkančios dainos vietos. Teisingai pasirinkta muzika gali įtakoti įspūdingą adrenalino antplūdį, kuris sudaužys visus abejojimus ir pastūmės tave į naujus energijos šotus. VonSimmonsapibendrinataipuikiai: „Kai muzika yra tinkama, tegul ji neša tave tolyn“.

PAMEGINK PAKEISTI POŽIŪRĮ

Jei vis dar esi susierzinęs ir baimė verčia valandų valandas dirbti prie vieno ir to pačio triuko, pasiklausyk keleto patarimų iš Tony Surphman (Soflo Trickers), the Red Bull Throwdown vadovo. Jis siūlo pameginti: “skirtingus būdus atlikti triukui…. Todėl, kad kitokia strategija yra viskas ko tau trūksta… Slaužyk taisykles!” Visų tricker’ių kūnai ir įgūdžiai yra skirtingi, taigi eksperimentuok, kas tavo individualiam kūnui būtų geriausia. Beje, ką Tony  prideda vėliau – šie eksperimentai padės tapti unikaliu tricker’iu su tik tau būdingu stiliumi ir saviraiška.

TAPK PASITIKINČIU IR POZITYVIU

Tricking’e pžiūris yra viskas. Taigi siek  Rory Bratter (Powerhouse Movement),  the Red Bull Throwdown sporto renginių organizatoriaus, paslapties. Prieš atliekant didijį triuką ar kombinaciją, Rory aiškina: “Aš pakeičiu savo požiūrį iš “Aš tai pameginsiu” į “Aš tai padarysiu”. Tada sekmė bus visiškai tikra, nes būsi tvirčiau įsitikinęs, kad tai sugebėsi padaryti. Net jeigu tu neatliksi švariai triuko, tu nebūsi pralošęs!

Bailey Payne (Torque Tricking) atkreipia dėmesį į tai, kad: „Tau įštikrūjų pavyko, nes įveikei savo baimę darydamas šį triuką!“ Jeigu kreipsi dėmesį į kiekvieną nesekmę ir jausies dėl to pilnas apmaudo, tu niekada netobulėsi. Bet jei liksi optimistiškas dėl nesekmių ar nepasisekimų, tu tapsi stipresniu.

Niekas nesako, kad tricking‘as yra lengvas, jeigu taip būtų, kiekvienas galėtų legvai atlikti triukus. Stumdymasis tarp fizinių ir psichologinių barjerų, štai kas padaro tricking‘a tokiu unikaliu ir tricker‘ius tokius talentingus. Taigi tiesiog prisimink kaip siaubingai tu to nori, žvilgtelk į šiuos patarimus, jei tau jų reikia ir išdrįsk įveikti save!!!

Šaltinis: http://www.teamloopkicks.com/top8fearcrushingtips/

Drop a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas.